Bir işletmenin iletişim ve enerji omurgasını oluşturan kablolama aslında en çok çalışan bölümdür. Kablolama maliyeti ise genellikle toplam proje maliyetinin %2-3 gibi bir bölümünü oluşturmaktadır. Oysa veri iletişimi sorunlarının neredeyse tamamı, kötü tasarlanmış kablolama ve kötü işçilikten kaynaklanmaktadır.
ASAL Bilgisayar; veri, ses, görüntü ve elektrik kablolaması uygulamaları ile müşterilerinin altyapı ihtiyaçlarını karşılama hizmeti de vermektedir. Her işletmenin durumuna en uygun çözümler, marka bağımsız olarak özgün bir şekilde geliştirilmektedir.
Veri iletişimi kablolamasında CAT5e, CAT6, CAT7 ve Fiber Optik Kablolar (Single Mode ya da Multi Mode) kullanılmaktadır. Veri kablolaması projesi geliştirilirken bir taraftan da elektrik ve kesintisiz güç kaynağı kablolaması ve priz dağıtımı, işletmenin alt yapısına uygun şekilde tasarlanmaktadır.

İşletmenizin ihtiyaçlarını karşılayacak veri, ses, görüntü iletişim hızı belirlendikten sonra yerleşim yerinizde keşif yapılarak kullanılması gereken en uygun ürünler tespit edilir. Kablolama çözümlerimizde AMP, Legrand, Molex, Panduit, HCS, gibi dünyada kabul görmüş ürünler kullanılarak, üreticiye göre değişen 15, 20, 25 yıllık performans garantisi olan uygulamalar geliştirilmektedir.

 

ASAL Bilgisayar, işletmenizin uzun vade çalışmasını göz önünde tutarak, genişleyebilir altyapıya dayalı bir proje geliştirir. Bundan 5 yıl sonrasının altyapı ihtiyacını düşünerek bugünden kablolama yatırımı yapmak şu anda maliyetli olabilir. Ama, genişlemeye açık bir tasarıma dayalı kablolama ile, işletmenizin yıllarca kullanabileceği esnek ve ekonomik çözümleri uygulamak daha doğru olacaktır.

Kablolama tasarımının doğru yapılması yanında, iletişim performansının ikinci belirleyici unsuru işçilik kalitesidir. Kullanılmış olan ürünler ne kadar birinci sınıf ürünler olsa da işçilik kötüyse, o alt yapıdan iyi bir performans elde edilemeyecektir.

Altyapı kurulumundan sonra yapılması gereken ise test ve etiketlemedir. Her bir iletişim noktasının talep edilmiş olan hızda iletişim sağlayıp sağlamadığı sınanmalı ve uygun bir şekilde etiketlenmelidir. Son olarak, priz noktaları dahil tüm kablolama projesi işletme yerleşim planına işlenmeli ve işletme sahibine çalışır vaziyette teslim edilmelidir.

 ASAL Bilgisayar; işletmenizin kablolama altyapısını projelendirme aşamasından başlayarak, en uygun ürünler kullanarak, kaliteli bir işçilikle teslim etmeye hazırdır.

 

Sunduğumuz yapısal kablolama hizmetleri

Veri Kablolaması
Kablo Kanalları
UTP Kablolama
STP/FTP Kablolama
Fiber Optik Kablolama
Koaksiyel Kablolama
Data priz bağlantıları
Patch panel bağlantıları
Rack Kabin Kablolaması
Kablolama Testi ve Etiketleme

Sunucu Sistem Odası Kurulumu
Yükseltilmiş taban döşemeleri
Elektrikli sistemlere uygun Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın uyarı sistemleri